Preparaty w zaburzeniach erekcji

ZABURZENIA EREKCJI » Preparaty w zaburzeniach erekcji

Preparaty W ZABURZENIACH EREKCJI

Ponieważ jedną z przyczyn zaburzeń erekcji są problemy psychologiczne, psychoterapia jest niezbędnym elementem kompleksowego leczenia tych zaburzeń.

Leki uzupełniające niedobory hormonalne u mężczyzn mogą być stosowane po laboratoryjnym potwierdzeniu tych niedoborów i decyzji lekarza o możliwości ich stosowania. Przyjmowanie dodatkowych ilości prasteronu (dehydroepiandrosteronu, DHEA) może korzystnie działać na niektóre objawy zależne od podeszłego wieku i korzystnie wpływać m.in. na erekcję, popęd płciowy i ogólne samopoczucie.

Inhibitory fosfodiesterazy typu 5 (syldenafil) działają poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Leki te pomagają osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem uprzedniego pobudzenia seksualnego. Syldenafilu nie mogą zażywać pacjenci, którzy przyjmują lek z grupy azotanów organicznych (w każdej postaci: tabletki, aerozol podjęzykowy, systemy transdermalne) w celu łagodzenia objawów choroby wieńcowej – jednoczesne zastosowanie tych leków z syldenafilem może zagrażać życiu. Przed zastosowaniem syldenafilu należy bardzo dokładnie zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania, w której znajdują się wszystkie przeciwwskazania i ostrzeżenia dotyczące tego leku. W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Na rynku znajdują się również suplementy diety zawierające składniki, które pomagają wywołać i wzmocnić erekcję.

PRODUKTY:

Zobacz wszystkie | Strony:
Zobacz wszystkie | Strony: