Leki w przeroście prostaty

PRZEROST PROSTATY » Leki w przeroście prostaty

LEKI W PRZEROŚCIE PROSTATY

Leki te nie hamują rozrostu prostaty, a jedynie zmniejszają dolegliwości z nim związane, takie jak częste oddawanie moczu, konieczność oddawania moczu w nocy, utrudnione oddawanie moczu, oddawanie moczu kroplami.

W celu zmniejszenia częstości oddawania moczu w nocy, należy dodatkowo ograniczyć ilość przyjmowanych płynów przed snem, a także unikać w godzinach wieczornych przyjmowania kawy czy herbaty, które działają szczególnie moczopędnie. Towarzysząca nadwaga dodatkowo osłabia mięśnie dna miednicy i w związku z tym nasila problemy z nietrzymaniem moczu – warto więc zadbać o utrzymywanie właściwej masy ciała. Także odpowiednia dieta i aktywność fizyczna są pomocne w łagodzeniu objawów związanych z łagodnym rozrostem prostaty.

Stosowanie leków dostępnych bez recepty w łagodnym rozroście prostaty nie zwalnia pacjenta z regularnych badań kontrolnych stanu prostaty. Terapia tymi lekami nie może zastąpić interwencji chirurgicznej, jeśli jest ona konieczna. Niezbędna jest systematyczna kontrola lekarska łagodnego rozrostu prostaty, która obejmuje badania zlecone przez lekarza, m.in. badanie per rectum oraz oznaczanie specyficznego antygenu PSA, co pozwoli wykryć ewentualny nowotwór gruczołu krokowego (prostaty).

PRODUKTY:

Zobacz wszystkie | Strony:
Zobacz wszystkie | Strony: